Kurzové sázení po internetu a sázky online 2023

S rostoucím počtem mobilních zařízení a pokročilých technologií se stává stále populárnějším sázení přes internet. Kurzové sázení po internetu je stejné jako sázení na pobočkách kamenných sázkových kancelářích. Vyberete sázku, zvolíte vklad a vsadíte. Výhodou je, že nemusíte nikam chodit a můžete sázet třeba z vaší oblíbené hospody nebo z domácího pohodlí gauče přes mobil, tablet nebo PC. Přečtěte si 10 rad pro sázkaře.

 

1. Výhody online sázení


Online sázení má několik výhod oproti tradičnímu sázení v kamenných sázkových kancelářích:


  • Pohodlí - sázení kdykoliv a kdekoliv
  • Širší nabídka - více kurzových příležitostí
  • Vyšší kurzy - můžete vydělat více peněz
  • Bonusy a promo akce - občasné bezrizikové sázky a vrácení peněz (cashback)
  • Rychlost a efektivita - snadné vsadit online a získávat informace
  • Diskrétnost - není nutné se setkat s osobou v kamenné kanceláři tváří v tvář

2. Finanční transakce online

 

Online převody peněz jsou bez poplatků a rychlejší než standartní bankovní převody:


  • Platební a debetní karta - nejběžnější způsob platby, rychlý a snadný způsob vložení peněz
  • Bankovní převod - vyžaduje více času než platební karta, ale je bezpečný a spolehlivý
  • E-peněženka - PayPal nebo Skrill, rychlé, snadné, bezpečné online platby
  • Prepaid karty - Paysafecard nevyžaduje osobní údaje, dá se koupit v obchodě a použít pro vklad

 

3. Co znamená v kurzovém sázení výhra a prohra


Pokud sázkař vsadí na výsledek, který se skutečně stane, vyhrává a dostává zpět své vklady plus zisk. Například, pokud vsadíte 100 Kč na to, že fotbalový tým A vyhraje utkání s kurzem 2.0, pokud tým A skutečně vyhraje, dostanete zpět 200 Kč (100 Kč vklad + 100 Kč zisk).


Na druhé straně, pokud sázkař vsadí na výsledek, který se nestane, prohrává a ztrácí své vklady. Například, pokud vsadíte 100 Kč na to, že fotbalový tým A vyhraje utkání s kurzem 2.0, ale tým A skutečně prohraje nebo remizuje, ztratíte svůj vklad 100 Kč.

 

Výše vyhrané částky záleží na výši vkladu a vsazeném kurzu. Vsazená částka se násobí kurzem. Kurzy stanovují bookmakeři podle pravděpodobnosti výsledku. Čím vyšší kurz, tím vyšší výhra.

V případě nevýherní sázky si sázková kancelář nechává vklad. U asijských handicapů může činit prohra polovinu vkladu v případě prohry čtvrtinového hendikepu (např. AH +0.75 při prohře týmu 0-1).

Jak vyhrát ? V kurzovém sázení není možné sázet se 100% úspěšností a neexistují 100% zaručené tipy (fixed tipy = podvod). Živit sázením se ale dá. Pokud budete sázet tikety s kurzem kolem 2, tak k dlouhodobému profitu stačí držet úspěšnost nad 50%.

 

4. Money management

 

Řízení vkladů a bankroll management je důležitý pro všechny sázkaře. Online sázení dává mnoho příležitostí sázet, dávejte si proto pozor na závislost na hraní. Sázení po internetu je návykové a vkládejte pouze tolik peněz, kolik si můžete dovolit prohrát. Velice snadno můžete vyhrát, ale také snadno prohrát. Doporučuji přečíst si článek o Money managementu.
 

5. Systémy sázení

 

Existuje několik funkčních systémů kurzového sázení, ale ani jeden z nich není zcela bezpečný. Určitě každého napadne zkusit navyšovat vklady po prohrané sázce s cílem dohnat co nejrychleji ztrátu. Ano, systém navyšování vkladů funguje a dokonce má svoje jméno (martingale), ale může skončit bankrotem. Více o systémech (Martingale, Paroli, 1-3-2-6 System) se dočtete v článku Systémy sázení
 

6. Kurz a pravděpodobnost sázky

 

Kurz je číselná hodnota vypočtená z pravděpodobnosti vzorcem kurz = (1 / pravděpodobnost * 100) - marže. Pravděpodobnost je číselná hodnota 0-100%, vyjadřuje šanci, kterou dává bookmaker na výhru sázky. Marže (margin) sázkových kanceláří se pohybuje mezi 2-15%. Marže jsou různé podle sportu, ligy, akce. Na kurzech si marži spočítáte snadno. V kurzovém sázení je důležité, u jaké sázkové kanceláře sázíte a v jakých kurzech. Kurzy se mohou lišit až o 60%.
 

Pohodlí - sázení kdykoliv a kdekoliv Širší nabídka - více kurzových příležitostí Vyšší kurzy - můžete vydělat více peněz Bonusy a promo akce - občasné bezrizikové sázky a vrácení peněz (cashback) Rychlost a efektivita - snadné vsadit online a získávat informace Diskrétnost - není nutné se setkat s osobou v kamenné kanceláři tváří v tvář

7. Výpočet marže sázkové kanceláře

 

Příklad zápasu:
Viktoria Plzeň - Sparta Praha
1: 2.23 X:3.33 2:3.62
m=1/2.23 + 1/3.33 + 1/3.62
m=0.448 + 0.300 + 0.276
m=1 - 1/1.024
m=0.023 * 100
m=2.3%
Kurzové sázení 

8. Nástroje a kalkulátory v kurzovém sázení

 

Hodnota kurzů se nedá přesně spočítat, ale pouze odhadnout na základě pravděpodobnosti výsledku, kterou lze převést na kurz a porovnat s nabídkou. Jestli má nabízený kurz hodnotu zjistíte pomocí value kalkulačky.

Na internetu se můžete setkat s rozdílným znázorněním kurzu, zejména u amerických sportů jsou často kurzy uváděné v americkém formátu. Tyto kurzy lze jednoduše převést do decimální podoby pomocí konvertoru kurzů.
 

9. Nejčastější pojmy pro sázkaře

 

Co znamená stake, yield, livebetting, valuebetting a další pojmy najdete ve slovníku. Vzdělávejte se průběžně, vyplatí se věnovat tomu čas.

 

10. Sázkové kanceláře v roce 2023

 

300 Kč bonus za registraci + 50000 Kč vstupní bonus 100% Recenze Tipsport.cz Začít sázet na Tipsport.cz
900 Kč - sázky zdarma Recenze Fortuna.cz Začít sázet na Fortuna.cz
200 Kč bonus za registraci + 2000 Kč vstupní bonus 100% Recenze Chance.cz Začít sázet na Chance.cz
100 Kč za vklad + 400 Kč za registraci + 10000 Kč do hry Recenze Sazka.cz Začít sázet na Sazka.cz
500 Kč - sázka zdarma Recenze SynotTip.cz Začít sázet na SynotTip.cz

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Nejoblíbenější sázkové kanceláře najdete v přehledu Online sázkové kanceláře - TOP10 podle sázkařů. Doporučuji zřídit více účtu a sázet tam, kde vám nabídnou vyšší kurz.

 

Pokud se sázením po internetu začínáte, doporučuji přečíst si článek Jak sázet - rady pro začínající sázkaře. Případné dotazy pište do diskuze na fóru.

 


Doporučujeme