Systémy sázení 1. díl

uploaded pictureNa kurzové sázení existuje mnoho vyzkoušených systémů. Sázkové systémy pomohou zvýšit pravděpodobnost výhry nebo alespoň snížit riziko prohry. Jeden systém u kurzových sázek funguje teoreticky na 100% - jmenuje se martingale. V praxi ale vyžaduje značnou sumu peněz (velký počáteční kapitál), takže je v praxi nepoužitelný. Každý zkušený tipér má svojí vlastní strategii, ke které dospěl postupem času získáváním zkušeností a zkoušením různých systémů. V tomto článku uvedu nejlepší funkční systémy.
 

Základní kategorie systémů

 

1. Systémy postupného navyšování vkladu

 

Principem této metody je, že po každé prohře se vklad zdvojnásobí, aby se vynulovala předchozí ztráta a umožnila získat zpět původní vklad.

 

2. Pojištěné sázkové systémy

 

Pojištěné sázkové systémy jsou metody, které se používají k ochraně před ztrátou při sázení nebo investování. Tyto systémy se často skládají z více sázek nebo investic, z nichž některé jsou pojistné a jiné jsou větší nebo riskantní. Cílem pojištěného sázkového systému je snížit riziko ztráty, aniž by se omezilo potenciální zisk.


Jedním známým příkladem pojištěného sázkového systému je takzvaný "hedging", který se často používá při obchodování na burze nebo s komoditami. Hedging zahrnuje sázky nebo investice, které jsou proti sobě navzájem pojištěné, aby se snížilo riziko ztráty při špatném vývoji trhu.


Je důležité si uvědomit, že pojištěné sázkové systémy nejsou zaručeným způsobem, jak vydělat peníze nebo jak se vyhnout ztrátě. Může se stát, že se pojištěná sázka nebo investice nevyplatí, a tak i přesto dojde k ztrátě. Proto je důležité pečlivě zvážit rizika a potenciální výnosy před tím, než se rozhodnete pro pojištěný sázkový systém.

 

3. Systémy záporného navyšování vkladu

 

Existuje několik různých systémů záporného navyšování vkladu, mezi nejběžnější patří:


  1. Martingale: Tato metoda zahrnuje zdvojnásobení vkladu po každé prohře, aby se v další hře vrátila předchozí ztráta.
  2. D'Alembert: Tento systém zahrnuje přidávání jedné jednotky k vkladu po každé prohře a snižování jedné jednotky po každé výhře.
  3. Fibonacci: Tato metoda se opírá o Fibonacciho posloupnost a požaduje, aby se vklad zvyšoval o čísla v této posloupnosti po každé prohře.
  4. Labouchere: Tento systém je také známý jako "cancel systém" a požaduje, aby se hráč snažil vyhrát určitou částku, smazáním čísel z seznamu po každé výhře a přidáváním čísel po každé prohře.

 Je důležité si uvědomit, že žádný z těchto systémů není zárukou výhry a mohou vést k rychlé ztrátě vašeho vkladu. Je důležité hrát s rozvahou a nevyužívat takové systémy.


Nejčastěji používané systémy sázek

 

Flat betting (stejný vklad)

 

Flat betting je systém, při kterém se vklad nezvyšuje nebo neklesá po jednotlivých hrách nebo kolech. Hráči sázejí stejnou částku na každý tah nebo kolo. Tento systém se často používá jako kontrolní skupina při porovnávání účinnosti různých stávkovacích systémů. Flat betting je považován za jeden z nejbezpečnějších způsobů stávkování, protože nezvyšuje riziko rychlé ztráty vkladu. Je důležité si uvědomit, že i když je to bezpečnější způsob stávkování, neznamená to, že je to jistý způsob výhry. Stále existuje šance na prohru.

 

Paroli

 

Cílem systému je využít vítězné šňůry k maximálnímu zvýšení vkladu.


Princip systému spočívá v tom, že se po každé výhře zvyšuje vklad o stejnou částku, kterou byl původně vsazen. Například, pokud hráč vsadí 100 korun a vyhraje, pak by se vklad na další hru zvýšil na 200 korun. Pokud se hráč dále vyhraje, vklad by se zvýšil na 400 korun. To se opakuje, dokud se hráč neprohraje. Poté se vklad vrací zpět na původní hodnotu (v tomto případě 100 korun) a proces se opakuje.

 

1-3-2-6 System

 

Systém 1-3-2-6 je systém sázení, který se často používá při hazardních hrách, jako je ruleta nebo baccarat. Cílem tohoto systému je využít vítězné šňůry k maximálnímu zvýšení vkladu.


Princip systému spočívá v tom, že se vklad postupně zvyšuje po sérii vítězných her. Hráč začíná s vkladem 1 jednotky (např. 100 korun) a po každé výhře se vklad zvyšuje podle následujícího schématu: 1, 3, 2, 6. To znamená, že po první výhře se vklad zvyšuje na 3 jednotky, po druhé výhře na 2 jednotky a po třetí výhře na 6 jednotek. Pokud se hráč dále vyhraje, proces se opakuje. Pokud hráč prohraje, vklad se vrací zpět na původní hodnotu (1 jednotku) a proces se opakuje.

 

Martingale

 

Systém Martingale je systém sázení, který se často používá při hazardních hrách, jako je ruleta, blackjack nebo craps. Cílem tohoto systému je využít vítězné šňůry k maximálnímu zvýšení vkladu.


Princip systému Martingale spočívá v tom, že se vklad po každé prohře zdvojnásobuje. Hráč začíná s malým vkladem (např. 100 korun) a pokud prohraje, vklad se zdvojnásobí na další hru (např. 200 korun). Pokud se hráč další hrou vyhraje, vklad se vrací na původní hodnotu (100 korun) a proces se opakuje. Pokud se hráč další hrou znovu prohraje, vklad se opět dvojnásobí (např. 400 korun) atd. Teoreticky, pokud hráč má dostatečně velký bankroll a dostatečně dlouhou sérii proher, měl by se jednou dostat do situace, kdy se mu podaří vyhrát a tím vrátit všechny dosavadní ztráty. Systém Martingale má ale několik vážných nedostatků. Jedním z nich je, že vyžaduje velký bankroll aby mohl fungovat a také, že většina her má strop vkladu, takže i když máte dostatečně velký bankroll, nebudete moci dostatečně zvýšit svůj vklad. A také, že i když tento systém může být účinný v krátkodobém horizontu, není to způsob jak zajistit výhru v dlouhodobém horizontu, protože hazardní hry jsou stále náhodné.


Pozor, ať při vysokých vkladech nenarazíte na limity sázkových kanceláří.

Příspěvky (2)


Nejsi přihlášen(a).
Za mě určitě tygr pod mailem turboday94@seznam.cz.
Te mě o sázení naučil takové věci že během měsíce jsem sakra minimálně o 1000% lepší. Fakt mazec
Jak ako tak live sázky
Doporučuji mu napsat reaguje skoro ihned :s
WilliamWallace
Stránky jsou super, ale narazil jsem na chybu. U systému 1-3-2-6 v případě prohry na čtvté sázce zůstává tipér na svém, nikoliv dvě jednotky v plusu. Díky Honza.
Jan


Doporučujeme