Jak začít sázet sport a vyhrávat - rady pro úplné začátečníky i pokročilé


Jak správně začít sázet a vyhrávat na kurzových sázkách ? Procvičte si základní znalosti sázení. Je možné vydělávat na kurzovém sázení ? Ano, matematicky má sice sázková kancelář navrch (marže), ale s dobrou strategií lze zvýšit pravděpodobnost výhry.


Jak sázet na sport


Vsadit je možné na sport (ze sportů jsou nejoblíbenější fotbal, hokej a tenis), dostihy, politiku, finanční trhy. Pro sportovní sázení je vhodné vybrat si sport nebo konkrétní ligu, kterou sledujete, znáte týmy, rozumíte pravidlům.

Je třeba znát faktory, které mají vliv na výsledek (např. počasí, motivace). Pokud chcete sázet tipy od nějakého tipéra/placeného servisu, přečtěte si nejdříve článek Jak nenaletět podvodníkům bez verifikace.


Doporučuji přečíst si následující články o sázení, strategii, systémech, zkratkách a různých návodech.


Jak sázet


Další články o sázení zde STRATEGIE SÁZENÍ

Kde sázet

Aby jste mohli začít sázet, musíte si nejdříve vybrat svého bookmakera, na jehož účet pošlete počáteční kapitál. Výběr bookmakerů (sázkových kanceláří) je pestrý, ale ne každý nabízí hodnotné kurzy. Pokud nevyužijete nejlepších kurzů, zbytečně se okrádáte až o 60% zisku.

V této tabulce uvádím seznam 10 nejlepších sázkových kanceláří, ve kterých můžete sázet bezpečně po internetu a ihned po registraci (navíc s bonusem).


300 Kč bonus za registraci + 50000 Kč vstupní bonus 100% Recenze Tipsport.cz Začít sázet na Tipsport.cz
900 Kč - sázky zdarma Recenze Fortuna.cz Začít sázet na Fortuna.cz
200 Kč bonus za registraci + 2000 Kč vstupní bonus 100% Recenze Chance.cz Začít sázet na Chance.cz
100 Kč za vklad + 400 Kč za registraci + 10000 Kč do hry Recenze Sazka.cz Začít sázet na Sazka.cz
500 Kč - sázka zdarma Recenze SynotTip.cz Začít sázet na SynotTip.cz

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Základní pravidla sázení

  • vytvořte si vlastní money management a dodržujte ho (tj. vsazení jen malého obnosu peněz)
  • nedávejte na tiket mnoho zápasů (ideálně 1 zápas, maximálně 3)
  • zapisujte si chyby např. do deníku a poučte se z nich
  • emoce držte pod kontrolou - pokud tipu nevěříte, nesázejte ho
  • pokud se nedaří (série proher), dejte si pár dní přestávku
  • nevybírejte sázky podle sympatií k týmu (fandění musí jít stranou)
  • nesázejte pod vlivem alkoholu a drog
  • vklady sázek dávejte podle důvěry a hodnoty kurzu
  • evidujte si sázky (např. pomocí Excelu nebo jednoduše na těchto stránkách - vytvořte si účet, přidávejte a vyhodnocujte Vaše sázky, získáte zdarma přehledné statistiky)

Ideální je založit si účet u všech zde uvedených sázkových kanceláří, inkasovat vstupní a věrnostní bonusy a mít také možnost sázet tam, kde zrovna nabízí nejlepší kurz. Jako začínající sázkař ale většinou nemáte tolik peněz a tak si musíte vystačit s jedinou sázkovkou. S narůstajícím kapitálem pak může přidávat další.


Pokud nevíte jakou si vybrat sázkovkou kancelář, tak se můžete podívat na srovnání kanceláří seřazených podle oblíbenosti sázkařů. Většina kanceláří umožňuje vložit peníze pomocí kreditní karty, bankovního převodu nebo internetové peněženky. U lokálních SK máte možnost vkladu na pobočce (od 1.1.2017 však musíte uvést číslo účtu pro výběry).

Sázkové kanceláře vyžadují před prvním výběrem vyhraných peněz ověření totožnosti a věku (18+, zaslání fotokopie dokladu OP nebo řidičáku). Proto je důležité při registraci uvádět pouze pravdivé údaje.


Nejpoužívanější sázkové kanceláře najdete v přehledu


Online sázkové kanceláře - TOP10 podle sázkařů

Jak vložit peníze na sázkařský účet

Peníze na sázkařský účet sázkových kanceláří se nejčastěji (a nejrychleji) vkládají přes platební kartu (Mastercard, VISA) nebo internetovou peněženku. Možností je hodně, na výběr jsou všechny běžně používané způsoby.Nejpoužívanější způsoby vkladu a výběru peněz:

Kreditní kartaokamžitý převod, pokud vlastníte 3D Secure kartu (VISA, MasterCard atd.) s CVC2 kódem na zadní straně karty
Bankovní převodpomalejší převod, trvá většinou 1 až 2 dny (tuzemský převod - většina sázkovek má účet u české banky)
Internetová peněženkarychlý převod peněz (Skrill, NETeller, Paypal). Skrill je nejpoužívanější peněženka na sázení, ale musíte si tam nejdříve poslat peníze kartou nebo bankovní převodem stejně jako do sázkové kanceláře). Pro více informací si přečtěte článek Skrill - internetová peněženka
Vklad na pobočceokamžitě, pouze vklady
Bitcoin peněženkaokamžitě, např. nakoupit BTC za EUR na Coinbase.com a poslat na účet SK

Jak na první sázku

Podávání sázek je u všech online sázkovek podobný. V levém (případně horním) panelu vyberete sport (např. Fotbal), uprostřed stránky najdete tip a kliknete na kurz (např. 1.45 u zápasu Sparta-Slavia). Nakonec v pravém panelu vyplníte výši vkladu (např. 1000 Kč, dodržováním money managementu nezkrachujete) a potvrdíte sázku.

Většinou se ihned dozvíte, zda byla sázka přijata (v případě vysoké částky to může trvat déle, posouzení bookmakerem).

Po skončení zápasu trvá několik sekund případně minut připsání výhry na Váš účet. Pozor, sázková kancelář může Vaší sázku odmítnout (pokud se jí zdá výše vkladu příliš vysoká = limity vkladu) nebo v případě pochybností nad výsledkem může sázku stornovat (zrušit).


Pokud nevíte na co začít sázet, inspirujte se např. od místních tipérů v sekci Tipy na sázení.


Jak vybrat vyhrané peníze ze sázkové kanceláře

Výplaty fungují stejně jako vklady. Jako platební metodu ale většinou smíte použít jen tu, kterou jste peníze vkládali (např. bankovní převod, internetovou peněženku, kreditní kartu). Pokud jste čerpali vstupní bonus, je pro výplatu potřeba splnit podmínky plnění bonusů (rollover, většinou bývá 3 a více krát protočení výše vkladu, bohužel takto můžete v případě proher přijít o část bonusu tzv. peněz ZDARMA - BONUSU).


Hodně štěstí při kurzovém sázení. Pozor, sázení může způsobit závislost a je pouze pro osoby od 18-let ! Po prvním výběru peněz si konečně budete moci říct, že už víte jak sázet. Vsázení nebo sázení, říkejte tomu jak chcete O co se vsadit jiného, než o peníze. Vsadit na to vlastní peníze, to chce odvahu.