Jak sázet tenis

Sázení na tenis je relativně jednoduché a podobné jako sázení na jiné sporty. Nejběžnějším způsobem sázení na tenis je vsadit na vítěze zápasu nebo turnaje. Můžete také sázet na vítěze jednotlivých setů nebo konkrétní výsledek zápasu (například 3:1 pro jednoho ze hráčů).


Tenis je rychlý dynamický sport, kde o výsledku rozhodují výkony pouze dvou hráčů (v případě dvouhry). To je pro sázkaře výhoda, nemusejí shánět informace o tolika hráčích jako je tomu u týmových sportů. O výkonech hráčů rozhodují faktory jako motivace, fyzický stav (zranění, únava), klimatické podmínky (počasí), vzájemná bilance, držení rakety v ruce (levá/pravá). Přečtěte si 10 rad pro sázení tenisu. 

1. Povrch kurtu

 

 • Tráva (anglicky Grass court) - hraje se na ni Wimbledon a pár menších ATP turnajů. Tráva je povrch pro "serve-volley hráče" (s dobrým servisem).
 • Antuka dává výhodu hráčům hrajícím od základní čáry. Hraje se na ní turnaj Rolland Garros nebo-li French Open. Na tento povrch jsou zvyklý především evropané a proto většinou French Open vyhrává evropan. Američané, např. Pete Sampras nikdy nevyhrál na French Open. Poslední 4 vítezové Frech Open jsou Gaston Gaudio, Juan Carlos Ferrera, Albert Costa a Gustavo Kuerten. Existují dva druhy antuky - červená je pomalejší a méně tvrdá než zelená antuka (Har-Tru).
 • Tvrdý povrch (Rebound Ace, Deco Turf, Laykold) - američané mají doma v USA většinu tenisových kurtů s tvrdým povrchem (např. Arthur Ashe Stadium, kde se hraje US Open). V ženské kategorii US Open v letech 1998-2002 vyhrály samé američanky - Serena Williams, Venus Williams a Lindsay Davenport.

Pár hráčů umí zahrát dobře na každém povrchu - takovým tenistům se říká univerzál.

 

2. Forma hráče


Pro sázení tenisu je důležitá aktuálni forma hráče. A důležitá je také psychika. Např. Martina Hingis ve finále French Open v roce 1999 vyhrála první set proti Steffi Grafové, ale pak na ní začali jinak celkem neutrální diváci bučet a pískat. Hingisovou to prostě odrovnalo a pak prohrála druhý i třetí set.

 

3. Vliv zranění a únavy

 

Dalším důležitým faktorem pro sázení tenisu jsou samozřejmě zranění a únava. Hráč nebo hráčka vracející se po zranění může zahrát úplně jinak, to je jasná věc.

 

Nejlepší je sledovat zápasy a mít přehled o zraněních, formě a kdo umí na jakém povrchu zahrát, hodně se dá zjistit na internetu, ale nejlepši jsou tzv. inside informace, o kterých neví ani bookmaker, například na sociálních sítích Twitter, Facebook. Také je důležité mít otevřený účet u sázkových kanceláří nabízejících kromě čtyř grandslamů i další ATP/WTA turnaje a menší trunajové challengery.

 

4. Vyhodnocení skreče

 

Při sázení je také dobré znát pravidlo pro vyhodnocování skreče v tenise. Pokud nechcete v případě skreče riskovat prohru sázky, sázejte u sázkovek, které v takovém případě vrací vklad. Pravidlo pro skreč najdete zde na webu (v pravém sloupci v recenzi sázkové kanceláře). Jsou 4 způsoby vyhodnocování skrečí v tenise (nutnost odehrát 1 míč, nutnost odehrát 1 set, nutnost odehrát 2 sety, nutnost odehrát celý zápas), jinak sázka bude vyhodnocena jako VOID (vrácení vkladu).

 

4. Vhodné typy sázek

 • sázka na vítěze zápasu - kdo vyhraje zápas
 • sázka na vítěze v handicapu - např. Murray -3.5, Murray musí vyhrát nejméně o 4 gemy
 • sázka na vítěze setu - např. 1. set (u live sázek 2. a 3. set)
 • sázka na vítěze turnaje
 • sázka na přesný výsledek setu - např. 6:3, 6:4 nebo zda se bude hrát v setu tie-break
 • sázka kdo uhraje příští bod - pouze u live sázení

 

6. Čeho se vyvarovat při sázení tenisu


Při sázení na tenis se vyplatí vyhnout se několika chybám, které mohou snížit vaše šance na úspěch:

 • Nedostatečná analýza soupeřů: Před vsazením peněz na zápas se ujistěte, že jste si dobře prostudovali formu a historii obou hráčů.
 • Sázení na oblíbené hráče bez ohledu na formu: Pokud máte svého oblíbeného hráče, může být lákavé sázet na něj bez ohledu na jeho aktuální formu. To však může být riskantní, pokud hráč prochází špatnou formou nebo hraje proti soupeři, se kterým má špatnou bilanci.
 • Ignorování vlivu povrchu: Tenis se hraje na různých površích, jako je antuka, beton nebo tráva, a každý povrch má specifické vlastnosti, které mohou ovlivnit výkon hráčů. Při sázení na zápas je třeba zvážit, jaký povrch se bude hrát, a jak může ovlivnit výkon obou hráčů.
 • Sázení na vysoké kurzy bez důvodu: Pokud je hráč kurzován s velmi vysokou pravděpodobností vítězství, může být lákavé vsadit na něj, ale takové sázky mohou být riskantní, pokud nejsou podpořeny dostatečnou analýzou a pokud hráč má špatnou formu nebo hraje proti silnému soupeři.

7. Nejlepší mužské tenisové turnaje


 • Australian Open: první ze čtyř Grand Slam turnajů, které se hrají každý rok. Hraje se na antuce v Melbourne v Austrálii.
 • French Open (Roland Garros): druhý ze čtyř Grand Slam turnajů, které se hrají každý rok. Hraje se na antuce v Paříži ve Francii.
 • Wimbledon: třetí ze čtyř Grand Slam turnajů, které se hrají každý rok. Hraje se na trávě v londýnském Wimbledonu v Anglii.
 • US Open: poslední ze čtyř Grand Slam turnajů, které se hrají každý rok. Hraje se na betonu v New Yorku v USA.
 • ATP Finals: každoroční turnaj, který se hraje v listopadu a zúčastňují se ho nejlepších osm mužských tenistů sezóny podle žebříčku ATP. Hraje se v různých městech po celém světě.
 • Davis Cup: mezinárodní mužský tenisový turnaj, který se hraje každý rok a zúčastňují se ho týmy z různých zemí. Hraje se ve formě "domácí a venku" a vítězem se stává tým, který získá nejvíce bodů.

8. Nejlepší ženské tenisové turnaje


Australian Open, French Open (Roland Garros), Wimbledon a US Open. Tyto turnaje jsou největší a nejprestižnější turnaje ve světě ženského tenisu a jsou hrané na nejvyšší úrovni. Další významné turnaje pro ženský tenis jsou Fed Cup (mezinárodní soutěž týmů), Olympic Games (olympijské hry) a WTA Finals (finále ženské profesionální tenisové série).

 

9. Živé nebo předzápasové sázky


V průběhu zápasu se dají vsadit výrazně lepší kurzy na vítěze, pokud favorit prohrává nebo prohrál 1. set. Předzápasové kurzy bývají vyšší na outsidery než v průběhu zápasu.

Více informací o sázení se dozvíte v článku Jak sázet a vyhrát.

Inspiraci na sázení najdete v sekci TIPY NA TENIS.

 

10. Sázkové kanceláře


Tenis se dá sázet u všech sázkových kanceláří. Na čtyčhry se mi nejvíce líbíla široká nabídka SynotTip. Vybrat sázkovou kancelář.


Nejlepší sázkové kanceláře na sázení tenisu

 

300 Kč bonus za registraci + 50000 Kč vstupní bonus 100% Recenze Tipsport.cz Začít sázet na Tipsport.cz
900 Kč - sázky zdarma Recenze Fortuna.cz Začít sázet na Fortuna.cz
200 Kč bonus za registraci + 2000 Kč vstupní bonus 100% Recenze Chance.cz Začít sázet na Chance.cz
100 Kč za vklad + 400 Kč za registraci + 10000 Kč do hry Recenze Sazka.cz Začít sázet na Sazka.cz
500 Kč - sázka zdarma Recenze SynotTip.cz Začít sázet na SynotTip.cz

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Doporučujeme