Jak sázet tenis

STRATEGIE SÁZENÍ              


Jak sázet tenis

Jeden z nejoblíbenějších sportů pro sázkaře je tenis. Tenis je rychlý dynamický sport, kde o výsledku rozhodují výkony pouze dvou hráčů (v případě dvouhry). To je pro sázkaře výhoda, nemusejí shánět informace o tolika hráčích jako je tomu u týmových sportů. O výkonech hráčů rozhodují faktory jako motivace, fyzický stav (zranění, únava), klimatické podmínky (počasí), vzájemná bilance, držení rakety v ruce (levá/pravá). V článku si rozebereme jak podle toho sázet.

 

Povrch kurtu

 • [b]Tráva[/b] - hraje se na ni Wimbledon a pár menších ATP turnajů. Tráva je povrch pro "serve-volley hráče" (s dobrým servisem).
 • [b]Antuka[/b] dává výhodu hráčům hrajícím od základní čáry. Hraje se na ní turnaj Rolland Garros nebo-li French Open. Na tento povrch jsou zvyklý především evropané a proto většinou French Open vyhrává evropan. Američané, např. Pete Sampras nikdy nevyhrál na French Open. Poslední 4 vítezové Frech Open jsou Gaston Gaudio, Juan Carlos Ferrera, Albert Costa a Gustavo Kuerten.
 • [b]Hard (tvrdý povrch)[/b] - američané mají doma v USA většinu tenisových kurtů s tvrdým povrchem (např. Arthur Ashe Stadium, kde se hraje US Open). V ženské kategorii US Open v letech 1998-2002 vyhrály samé američanky - Serena Williams, Venus Williams a Lindsay Davenport.

Pár hráčů umí zahrát dobře na každém povrchu - takovým tenistům se říká univerzál.

 

Forma hráče


Pro sázení tenisu je důležitá aktuálni [b]forma[/b] hráče. A důležitá je také [b]psychika[/b]. Např. Martina Hingis ve finále French Open v roce 1999 vyhrála první set proti Steffi Grafové, ale pak na ní začali jinak celkem neutrální diváci bučet a pískat. Hingisovou to prostě odrovnalo a pak prohrála druhý i třetí set.


Zranění a únava


Dalším důležitým faktorem pro sázení tenisu jsou samozřejmě [b]zranění[/b] a [b]únava[/b]. Hráč nebo hráčka vracející se po zranění může zahrát úplně jinak, to je jasná věc.

Nejlepší je sledovat zápasy a mít přehled o zraněních, formě a kdo umí na jakém povrchu zahrát, hodně se dá zjistit na internetu, ale nejlepši jsou tzv. inside informace, o kterých neví ani bookmaker, například na sociálních sítích Twitter, Facebook. Také je důležité mít otevřený účet u sázkových kanceláří nabízejících kromě čtyř grandslamů i další ATP/WTA turnaje a menší trunajové challengery.

 

Skreč

 

Při sázení je také dobré znát pravidlo pro vyhodnocování skreče v tenise. Pokud nechcete v případě skreče riskovat prohru sázky, sázejte u sázkovek, které v takovém případě vrací vklad. Pravidlo pro skreč najdete zde na webu (v pravém sloupci v recenzi sázkové kanceláře). Jsou 4 způsoby vyhodnocování skrečí v tenise (nutnost odehrát 1 míč, nutnost odehrát 1 set, nutnost odehrát 2 sety, nutnost odehrát celý zápas), jinak sázka bude vyhodnocena jako VOID (vrácení vkladu).

 

Jaké sázky lze sázet

 • sázka na vítěze zápasu - kdo vyhraje zápas
 • sázka na vítěze v handicapu - např. Murray -3.5, Murray musí vyhrát nejméně o 4 gemy
 • sázka na vítěze setu - např. 1. set (u live sázek 2. a 3. set)
 • sázka na vítěze turnaje
 • sázka na přesný výsledek setu - např. 6:3, 6:4 nebo zda se bude hrát v setu tie-break
 • sázka kdo uhraje příští bod - pouze u live sázení

 

Rady pro sázení tenisu

 • nesázet na hráče vracející se po zranění
 • nesázet na hráče stejné národnosti (např. dva rusové proti sobě)
 • dodržovat money management a disciplínu

 

Mužské TOP tenisové turnaje 2017

4x Grand SlamyAustralian Open, Rolland Garros, Wimbledon, US Open
9x ATP World Tour Masters 1000Indian Wells, Miami, Monte-Carlo, Madrid, Rome, Montreal, Cincinnati, Shanghai, Paris
13x ATP World Tour 500Rotterdam, Rio de Janeiro, Dubai, Acapulco, Barcelona, Halle, London ...
39x ATP World Tour 250...
1x ATP FinaleLondon

 

Ženské TOP tenisové turnaje 2017

4x Grand SlamyAustralian Open, Rolland Garros, Wimbledon, US Open
PREMIER MANDATORYIndian Wells, Miami, Madrid, Beijing
PREMIER 5Dubai, Rome, Toronto, Cincinnati, Wuhan
PREMIER...
1x ATP FinaleLondon

 

Více informací o sázení se dozvíte v článku Jak sázet a vyhrát.

Inspiraci na sázení najdete v sekci TIPY NA TENIS.Příspěvky (0)


Nejsi přihlášen(a).

Související články