Jak sázet tenis

Jeden z nejoblíbenějších sportů pro sázkaře je tenis. Tenis je rychlý dynamický sport, kde o výsledku rozhodují výkony pouze dvou hráčů (v případě dvouhry). To je pro sázkaře výhoda, nemusejí shánět informace o tolika hráčích jako je tomu u týmových sportů. O výkonech hráčů rozhodují faktory jako motivace, fyzický stav (zranění, únava), klimatické podmínky (počasí), vzájemná bilance, držení rakety v ruce (levá/pravá). Přečtěte si 10 rad pro sázení tenisu. 

1. Povrch kurtu

 

 • Tráva (anglicky Grass court) - hraje se na ni Wimbledon a pár menších ATP turnajů. Tráva je povrch pro "serve-volley hráče" (s dobrým servisem).
 • Antuka dává výhodu hráčům hrajícím od základní čáry. Hraje se na ní turnaj Rolland Garros nebo-li French Open. Na tento povrch jsou zvyklý především evropané a proto většinou French Open vyhrává evropan. Američané, např. Pete Sampras nikdy nevyhrál na French Open. Poslední 4 vítezové Frech Open jsou Gaston Gaudio, Juan Carlos Ferrera, Albert Costa a Gustavo Kuerten. Existují dva druhy antuky - červená je pomalejší a méně tvrdá než zelená antuka (Har-Tru).
 • Tvrdý povrch (Rebound Ace, Deco Turf, Laykold) - američané mají doma v USA většinu tenisových kurtů s tvrdým povrchem (např. Arthur Ashe Stadium, kde se hraje US Open). V ženské kategorii US Open v letech 1998-2002 vyhrály samé američanky - Serena Williams, Venus Williams a Lindsay Davenport.

Pár hráčů umí zahrát dobře na každém povrchu - takovým tenistům se říká univerzál.

 

2. Forma hráče


Pro sázení tenisu je důležitá aktuálni forma hráče. A důležitá je také psychika. Např. Martina Hingis ve finále French Open v roce 1999 vyhrála první set proti Steffi Grafové, ale pak na ní začali jinak celkem neutrální diváci bučet a pískat. Hingisovou to prostě odrovnalo a pak prohrála druhý i třetí set.

 

3. Vliv zranění a únavy

 

Dalším důležitým faktorem pro sázení tenisu jsou samozřejmě zranění a únava. Hráč nebo hráčka vracející se po zranění může zahrát úplně jinak, to je jasná věc.

 

Nejlepší je sledovat zápasy a mít přehled o zraněních, formě a kdo umí na jakém povrchu zahrát, hodně se dá zjistit na internetu, ale nejlepši jsou tzv. inside informace, o kterých neví ani bookmaker, například na sociálních sítích Twitter, Facebook. Také je důležité mít otevřený účet u sázkových kanceláří nabízejících kromě čtyř grandslamů i další ATP/WTA turnaje a menší trunajové challengery.

 

4. Vyhodnocení skreče

 

Při sázení je také dobré znát pravidlo pro vyhodnocování skreče v tenise. Pokud nechcete v případě skreče riskovat prohru sázky, sázejte u sázkovek, které v takovém případě vrací vklad. Pravidlo pro skreč najdete zde na webu (v pravém sloupci v recenzi sázkové kanceláře). Jsou 4 způsoby vyhodnocování skrečí v tenise (nutnost odehrát 1 míč, nutnost odehrát 1 set, nutnost odehrát 2 sety, nutnost odehrát celý zápas), jinak sázka bude vyhodnocena jako VOID (vrácení vkladu).

 

4. Vhodné typy sázek

 • sázka na vítěze zápasu - kdo vyhraje zápas
 • sázka na vítěze v handicapu - např. Murray -3.5, Murray musí vyhrát nejméně o 4 gemy
 • sázka na vítěze setu - např. 1. set (u live sázek 2. a 3. set)
 • sázka na vítěze turnaje
 • sázka na přesný výsledek setu - např. 6:3, 6:4 nebo zda se bude hrát v setu tie-break
 • sázka kdo uhraje příští bod - pouze u live sázení

 

6. Čeho se vyvarovat při sázení tenisu

 • nesázet na hráče vracející se po zranění
 • nesázet na hráče stejné národnosti (např. dva rusové proti sobě)
 • dodržovat money management a disciplínu

 

7. Nejlepší mužské tenisové turnaje

Grand Slamy Australian Open, Rolland Garros, Wimbledon, US Open
ATP World Tour Masters 1000 Indian Wells, Miami, Monte-Carlo, Madrid, Rome, Montreal, Cincinnati, Shanghai, Paris
ATP World Tour 500 Rotterdam, Rio de Janeiro, Dubai, Acapulco, Barcelona, Halle, London ...
ATP World Tour 250 ...
 ATP Finale London

 

8. Nejlepší ženské tenisové turnaje

Grand Slamy Australian Open, Rolland Garros, Wimbledon, US Open
PREMIER MANDATORY Indian Wells, Miami, Madrid, Beijing
PREMIER 5 Dubai, Rome, Toronto, Cincinnati, Wuhan
PREMIER ...
1x WTA Finale London

 

9. Živé nebo předzápasové sázky

V průběhu zápasu se dají vsadit výrazně lepší kurzy na vítěze, pokud favorit prohrává nebo prohrál 1. set. Předzápasové kurzy bývají vyšší na outsidery než v průběhu zápasu.

Více informací o sázení se dozvíte v článku Jak sázet a vyhrát.

Inspiraci na sázení najdete v sekci TIPY NA TENIS.

 

10. Sázkové kanceláře

Tenis se dá sázet u všech zászkových kanceláří. Na čtyčhry se mi nejvíce líbíla široká nabídka SynotTip. Vybrat sázkovou kancelář.Doporučujeme