Verifikace tipů na sázení aneb jak nenaletět podvodníkům

Monitoring placených tipů Bet-universe

Rozhodl jsem se napsat jakýsi návod, jak nenalětet podvodným placeným servisům. Na internetu funguje mnoho webů, které nabízejí tipy na sázení za peníze. Bohužel většina nejedná čestně a snadno se spálíte. Funguje to tak, že majiteli webu XY zaplatíte peníze a budete dostávat tipy na sázení. Např. formou jakéhosi VIP GOLD či PREMIUM balíčku a častokrát i s nějakou garancí zisku. Tipy vám budou chodit emailem, či SMS nebo přes různé mobilní aplikace (např. Whatsapp). Většina webů má chytlavé texty hned na úvodní stránce, aby potenciálního klienta zmátli, že jde o spolehlivou a zaručenou investici. 

 

Náklady na pořízení tipu

 

Placené tipy na sázení budete dostávat ve formě doporučení, na co máte vsadit za vlastní peníze a očekávat zisk. Nikdo za vás sázet nebude, vždy riskujete svoje peníze a navíc si musíte ze zisku odečíst náklady na pořízení tipu, to je první problém. Tady je důležité si spočítat náklady na jeden tip a kolik to dělá zhruba procent zisku. 

 

Vsaditelnost tipu

 

Zaplatíte si předplatné a začnou vám chodit tipy K tipům dostanete i doporučenný kurz a jméno sázkové kanceláře, kde si máte jít vsadit. Např. tip s kurzem 2.50 na výhru Slavie v zápase Sparta-Slavia s vkladem 3/5. A zde nastává další problém - vsaditelnost. Kurzy se mění dynamicky a rychle v závislosti na tom, kolik lidí si vsadí nebo pokud bookmaker zjistí nové informace, které by mohli mít vliv na výsledek zápasu. Placený servis vám nezaručí, že tipy půjdou opravdu vsadit. Z očekáváného zisku si tak musíte odečíst další procenta.

 

Očekáváný zisk a návratnost investic

 

Jak ale spočítat očekáváný zisk ? Zde nastává další problém. Většina placených servisů má na webu historii tipů a statistiky úspěšnosti. Důležitým ukazatelem úspěšnosti je údaj často označovaný jako ROI nebo YIELD. Yield udává procentuální vyjádření zisku v poměru ke vsazeným penězům. Např. yield +10% znamená, že za vsazených 1000 jednotek budete mít zisk +100 jednotek (za jednotky je třeba si dosadit vlastní obnos podle stanoveného money managementu). Čím větší yield, tím větší můžete očekávat zisk. Bohužel se udávaný yield často zkresluje směrem nahoru a zde je důležité, zda má placený servis tipy kontrolované (verifikované).

 

Monitoring

 

Když si vybíráte placený servis, vybírejte jen z těch, které mají ověření třetí stranou (nezávislou na vztahu majitel-klient). Verifikace by měla být pro každý placený servis samozřejmostí. Funguje na principu hlídání kurzů a vyhodnocování tipů. Ověřený yield lze použít k výpočtu očekávaného zisku. Monitorování tipů třetí stranou také přináší výhodu v tom, že máte možnost si přečíst případné stížnosti ostatních klientů, které na placeném servisu bez monitoringu nenajdete (běžně se maže, zejména pokud má placený servis jen stránku na Facebooku, kde se negativní komentáře dají snadno odstranit). To vše umí zdejší monitoring placených tipů.


Doporučujeme