Strategie sázení - VALUEBETTING

uploaded pictureValuebetting znamená sázení na hodnotu v kurzu (angl. value = hodnota). Podstatou valuebettingu je hledání chyb bookmakerů a sázení pouze hodnotných kurzů. Nejedná se o klasické tipování vítěze, ale o počítání pravděpobnosti výsledku. Pravděpodobnost se dá odhadnout (vypočítat) na základě informací o zápase nebo pomocí různých ratingů, indexů, indikátorů a matematických modelů. Základem pro úspěch je správný odhad pravděpobnosti.


Hodně lidí považuje valuebettting za sázení nesmyslně vysokých kurzů, ale to není pravda. Stejnou hodnotu jako najdete např. v kurzu 4.50 můžete najít i v kurzu 1.26 apod. Pokud vsadíte kurz 4.50 a po výpočtu vám vychází kurz 3.75, hodnota v kurzu je 20%. U vsazeného kurzu 1.26 a vašem odhadovaném kurzu 1.05 je hodnota také 20%.


Vaše zisky budou závislé na výši value. To ale není všechno. Další důležitou věcí u valuebettingu je nastavení správného money managementu. Mělo by platit pravidlo "Čím vyšší najdete value, tím sázíte vyšší vklad".


Jak začít sázet hodnotné kurzy


Nejlépe umí spočítat value bookmakeři (jsou za to placení), to je asi všem jasné. Nám sázkařům zbývá pouze hledat chyby a porovnávat naše odhadované kurzy s nabídkou sázkových kanceláří. Jak lze najít chybu ? Musíte být lepší než bookmaker. Ale někdy to není potřeba. Bookmakeři umí odhadnout, kudy půjde trh a na který tým bude většina lidí sázet (většinou na favorita zápasu). Vypisují podhodnocený kurz na favorita (např. Chelsea, Manchester apod. velkokluby) a hodnota se vytvoří u kurzu na outsidera. V takovém zápase se vyplatí vsadit na outsidera.


Jak spočítat hodnotu sázky (value)


Nejdříve je potřeba si udělat odhady na zápas a ty pak převést na kurzy. Value najdete porovnáním s kurzovou nabídkou sázkové kanceláře. Odhad zápasů ovlivňují různé faktory. Např. si přečtu u fotbalového zápasu, že soupeři se zranilo několik klíčových hráčů nebo soupeř je z formy, má špatné výsledky proti slabým týmům, velkou motivaci uspět apod. Na druhou stranu třeba počasí, zranění hráče mimo základní sestavu nebo rozhodčí nehrají velkou roli. Počasí může někdy pomoct vašemu týmů a v příštím zápase pro změnu soupeři. Rozhodčí může písknout penaltu a ovlivnit zápas na obě strany.


Takže si stanovím odhad na základě výsledků a různých faktorů. Např. vyjde mi odhad 55% - 30% - 15%. 55% je výhra domácích, 25% remíza a 20% výhra hostů. Po přepočtu na kurzy 1.81 - 3.33 - 6.66

odhadovaný kurz = 1 / pravděpodobnost * 100

Pak projdu nabídku a hledám vyšší kurz. Pokud najdu 2.0 na výhru domácích, znamená to 10% value, u kurzu 1.9 jde o 5% value.

value= (kurz / odhadovaný kurz - 1 ) * 100

 

Sázkové kanceláře mají různě vysoké kurzy závislé na marginu. Margin je procentuální výhoda stanovených kurzů např. u zápasu 50% - 50% vychází kurzy 2.0 - 2.0, ale takové kurzy nikde nenajdete. Bookmakeři musí mít nějakou výhodu a proto vypíšou kurzy jen 1.85 - 1.85 (s marginem 8% např. Tipsport) nebo v nejlepším případě 1.95 - 1.95 (pouze 2.5% margin nejlepší SK na trhu). 

Value kalkulačka - srovnání kurzu a pravděpobnosti

Nejlepší sázkové kanceláře na hodnotné sázení

 

300 Kč bonus za registraci + 50000 Kč vstupní bonus 100% Recenze Tipsport.cz Začít sázet na Tipsport.cz
900 Kč - sázky zdarma Recenze Fortuna.cz Začít sázet na Fortuna.cz
200 Kč bonus za registraci + 2000 Kč vstupní bonus 100% Recenze Chance.cz Začít sázet na Chance.cz
100 Kč za vklad + 400 Kč za registraci + 10000 Kč do hry Recenze Sazka.cz Začít sázet na Sazka.cz
500 Kč - sázka zdarma Recenze SynotTip.cz Začít sázet na SynotTip.cz

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Doporučujeme