Jak sázet asijské handicapy

STRATEGIE SÁZENÍ              


Asijské handicapy

Asijský handicap (AH) je způsob sázení, který vznikl v Asii. Handicap znamená, že jeden z týmů dostane virtuální náskok (nebo ztrátu) několik bodů (např. -0.5, +0.5). Pokud sázíte tento tým v handicapu, musí vyhrát o tolik bodů (gólů), kolik činí handicap. V některých případech může dostat i dva virtuální náskoky, ale o tom až později.


[b]Výhoda asijských handicapů oproti obyčejným sázkám na vítěze je, že vybíráte jen ze dvou výherních možností. Asijský handicap eliminuje možnost prohry při remíze. Sázíte buď na domácí nebo hosty.[/b]

Existuje mnoho variant AH. Pokusím se je zde podrobně rozebrat na názorném příkladu fotbalového zápasu Arsenal – Liverpool.

 

Asijský handicap 0:0 (DNB - Draw No Bet)


Pokud se sází zápas v handicapu 0:0, znamená to přičtení/odečtení virtuálních 0 bodů.


U zápasu Arsenal – Liverpool je vypsán handicap 0 v kurzech 1.65 - 2.30. Pokud vsadím na Arsenal AH 0, vyhraju v případě jakékoli výhry Arsenalu. Pokud vsadím na Liverpool AH 0, vyhraju v případě jakékoli výhry Liverpoolu. Pokud zápas skončí remízou, dostanu zpátky svůj vklad.


Asijský handicap 0:1/4


Pokud se sází zápas v handicapu 0:1/4, znamená to přičtení/odečtení virtuálních 0.25 bodů.

U zápasu Arsenal - Liverpool je handicap -0.25 v kurzech 1.97 - 1.98. Pokud vsadím Arsenal AH -0.25, vyhraju v případě jakékoli výhry Arsenalu a při remíze prohrávám polovinu vkladu. Pokud vsadím na Liverpool AH +0.25, vyhraju v případě jakékoli výhry Liverpoolu a v případě remízy vyhrává polovina vkladu a druhá polovina se vrací zpět. V podstatě lze chápat handicap 0.25 jako dvě sázky (1/2 vkladu v AH 0 a 1/2 v AH 0.5).


Asijský handicap 0:1/2


Pokud se sází zápas v handicapu 0:1/2, znamená to přičtení/odečtení virtuálních 0.5 bodů.

U zápasu Arsenal - Liverpool je handicap -0.5 v kurzech 2.22 - 1.73. Pokud vsadím Arsenal AH -0.5, vyhraju v případě jakékoli výhry Arsenalu a při remíze prohrávám vklad. Pokud vsadím na Liverpool AH +0.5, vyhraju v případě jakékoli výhry Liverpoolu a v případě remízy vyhrávám také.


Asijský handicap 0:3/4


Pokud se sází zápas v handicapu 0:3/4, znamená to přičtení/odečtení virtuálních 0.75 bodů.

U zápasu Arsenal - Liverpool handicap 0.75 není vypsán. Znamená to však, že by sázka na Arsenal AH -0.75 byla výherní jen v případě výhry o více než 1 gól. Pokud by Arsenal zvítězil jednobrankovým rozdílem, vyhravá jen polovina vkladu a druhá polovina se vrací zpět. V případě remízy prohráváte vklad. Sázka na Liverpool AH +0.75 bude výherní v případě jakékoli výhry Liverpoolu a také v případě remízy. Pokud by Liverpool prohrál jednobrankovým rozdílem, prohrávám polovinu vkladu.


Asijský handicap 0:1


Pokud se sází zápas v handicapu 0:1, znamená to přičtení/odečtení virtuálního 1 bodu.

U vybraného zápasu handicap 1 není vypsán. Znamená to však, že by sázka na Arsenal AH -1 byla výherní jen v případě výhry o více než 1 gól. Pokud by Arsenal zvítězil jednobrankovým rozdílem, dostanu zpátky svůj vklad. V případě remízy prohráváte vklad. Sázka na Liverpool AH +1 bude výherní v případě jakékoli výhry Liverpoolu a také v případě remízy. Pokud by Liverpool prohrál jednobrankovým rozdílem, dostanu zpátky svůj vklad. Prohra Liverpoolu větším rozdílem znamená prohru vkladu.


Handicapy 0:1 1/4 a více už snad nemusí vysvětlovat. Pokud najdete v sázkové kanceláři handicap 0:1 a není u něj napsáno označení asijský (AH), může se jednat o evropský handicap. Evropský handicap 0:1 je převedeno na asijský 0:1 1/2 (neboli 1.5). Pozor na to, to je trochu rozdíl. Běžně se vypisují handicapy 0:2 a více u zápasů s jasným favoritem.


[b]Sázet handicapy se vyplatí u zápasů s jasným favoritem v nízkém kurzu. Pokud si myslíte, že favorit vyhraje větším brankovým rozdílem (např. Manchester United proti trpaslíkovi). Je lepší vsadit Manchester AH -1.5 v kurzu 1.6 než sázet výhru Machesteru v kurzu 1.20.[/b]
 

Přehled sázkových kanceláří nabízejících asijské handicapy


Sázkové kanceláře mají v nabídce asijské handicapy nazvané různě. Často se můžete setkat s tzv. evropským handikepem, který je ale odlišný od asijského (např. EH 0:1 znamená AH 0:1.5). 

Více informací o sázení se dozvíte v článku Jak sázet a vyhrát.Příspěvky (0)


Nejsi přihlášen(a).

Související články