Jak sázet asijské handicapy

Asijské handicapy

Asijský handicap (AH) je způsob sázení, který vznikl v Asii. Handicap znamená, že jeden z týmů dostane virtuální náskok (nebo ztrátu) několik bodů (např. -0.5, +0.5). Pokud sázíte tento tým v handicapu, musí vyhrát o tolik bodů (gólů), kolik činí handicap. V některých případech může dostat i dva virtuální náskoky, ale o tom až později.

 

Výhoda asijských handicapů oproti obyčejným sázkám na vítěze je, že vybíráte jen ze dvou výherních možností. Asijský handicap eliminuje možnost prohry při remíze. Sázíte buď na domácí nebo hosty.

 

Existuje mnoho variant AH. Pokusím se je zde podrobně rozebrat na názorném příkladu fotbalového zápasu Arsenal – Liverpool.

 

Asijský handicap 0:0 (DNB - Draw No Bet)


Pokud se sází zápas v handicapu 0:0, znamená to přičtení/odečtení virtuálních 0 bodů.


U zápasu Arsenal – Liverpool je vypsán handicap 0 v kurzech 1.65 - 2.30. Pokud vsadím na Arsenal AH 0, vyhraju v případě jakékoli výhry Arsenalu. Pokud vsadím na Liverpool AH 0, vyhraju v případě jakékoli výhry Liverpoolu. Pokud zápas skončí remízou, dostanu zpátky svůj vklad.

 

Asijský handicap 0:1/4

 

Pokud se sází zápas v handicapu 0:1/4, znamená to přičtení/odečtení virtuálních 0.25 bodů.


U zápasu Arsenal - Liverpool je handicap -0.25 v kurzech 1.97 - 1.98. Pokud vsadím Arsenal AH -0.25, vyhraju v případě jakékoli výhry Arsenalu a při remíze prohrávám polovinu vkladu. Pokud vsadím na Liverpool AH +0.25, vyhraju v případě jakékoli výhry Liverpoolu a v případě remízy vyhrává polovina vkladu a druhá polovina se vrací zpět. V podstatě lze chápat handicap 0.25 jako dvě sázky (1/2 vkladu v AH 0 a 1/2 v AH 0.5).

  

Asijský handicap 0:1/2

 

Pokud se sází zápas v handicapu 0:1/2, znamená to přičtení/odečtení virtuálních 0.5 bodů.


U zápasu Arsenal - Liverpool je handicap -0.5 v kurzech 2.22 - 1.73. Pokud vsadím Arsenal AH -0.5, vyhraju v případě jakékoli výhry Arsenalu a při remíze prohrávám vklad. Pokud vsadím na Liverpool AH +0.5, vyhraju v případě jakékoli výhry Liverpoolu a v případě remízy vyhrávám také.

  

Asijský handicap 0:3/4

 

Pokud se sází zápas v handicapu 0:3/4, znamená to přičtení/odečtení virtuálních 0.75 bodů.


U zápasu Arsenal - Liverpool handicap 0.75 není vypsán. Znamená to však, že by sázka na Arsenal AH -0.75 byla výherní jen v případě výhry o více než 1 gól. Pokud by Arsenal zvítězil jednobrankovým rozdílem, vyhravá jen polovina vkladu a druhá polovina se vrací zpět. V případě remízy prohráváte vklad. Sázka na Liverpool AH +0.75 bude výherní v případě jakékoli výhry Liverpoolu a také v případě remízy. Pokud by Liverpool prohrál jednobrankovým rozdílem, prohrávám polovinu vkladu.

 

Asijský handicap 0:1

 

Pokud se sází zápas v handicapu 0:1, znamená to přičtení/odečtení virtuálního 1 bodu.


U vybraného zápasu handicap 1 není vypsán. Znamená to však, že by sázka na Arsenal AH -1 byla výherní jen v případě výhry o více než 1 gól. Pokud by Arsenal zvítězil jednobrankovým rozdílem, dostanu zpátky svůj vklad. V případě remízy prohráváte vklad. Sázka na Liverpool AH +1 bude výherní v případě jakékoli výhry Liverpoolu a také v případě remízy. Pokud by Liverpool prohrál jednobrankovým rozdílem, dostanu zpátky svůj vklad. Prohra Liverpoolu větším rozdílem znamená prohru vkladu.

 

 

Handicapy 0:1 1/4 a více už snad nemusí vysvětlovat. Pokud najdete v sázkové kanceláři handicap 0:1 a není u něj napsáno označení asijský (AH), může se jednat o evropský handicap. Evropský handicap 0:1 je převedeno na asijský 0:1 1/2 (neboli 1.5). Pozor na to, to je trochu rozdíl. Běžně se vypisují handicapy 0:2 a více u zápasů s jasným favoritem.

 

 

Sázet handicapy se vyplatí u zápasů s jasným favoritem v nízkém kurzu. Pokud si myslíte, že favorit vyhraje větším brankovým rozdílem (např. Manchester United proti trpaslíkovi). Je lepší vsadit Manchester AH -1.5 v kurzu 1.6 než sázet výhru Machesteru v kurzu 1.20.
 

 

Přehled sázkových kanceláří nabízejících asijské handicapy

 

Sázkové kanceláře mají v nabídce asijské handicapy nazvané různě. Často se můžete setkat s tzv. evropským handikepem, který je ale odlišný od asijského (např. EH 0:1 znamená AH 0:1.5). 

 

Více informací o sázení se dozvíte v článku Jak sázet a vyhrát.

Nejlepší sázkové kanceláře na sázení asijských handicapů

 

300 Kč bonus za registraci + 50000 Kč vstupní bonus 100% Recenze Tipsport.cz Začít sázet na Tipsport.cz
200 Kč bonus za registraci + 2000 Kč vstupní bonus 100% Recenze Chance.cz Začít sázet na Chance.cz
900 Kč - sázky zdarma Recenze Fortuna.cz Začít sázet na Fortuna.cz
100 Kč za vklad + 400 Kč za registraci + 10000 Kč do hry Recenze Sazka.cz Začít sázet na Sazka.cz
500 Kč - sázka zdarma Recenze SynotTip.cz Začít sázet na SynotTip.cz

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Doporučujeme