O/U sázky MLB - červen 09

JAK SÁZET MLB              


Jelikož se při sázení MLB zaměřuji na sázení O/U, tj. na počet bodů, tak zde přiblížím aktuální formy týmů a nějaké výcucy ze statistik, což považuji pro sázení na počet bodů za nejdůležitější.

Jako první je potřeba zmínit, že více bodů padá v Americké lize díky pravidlu o DH.

Asi nejdůležitější statistikou je pro mě Ballpark OPS, což je vlastně číslo sečtené ze dvou statistik (OBP + SLG). OBP (On Base Percentage) a SLG (SLugging Percentage) vypovídá o tom, jak často se pálkaři dostávají na mety a kolik nadhozů bylo trefeno pálkařem.

Nejlepší OPS má stadion NY Yankees .844, stadion Texas Rangers má OPS .837 a třetím nejlepším je stánek Baltimore Orioles .822. Nad 800 bodů jsou momentálně také Philadelphia, Boston a Colorado.

Nejhorší OPS má San Diego .665 následované Seattlem .685 a překvapivě i Chicagem White Sox .685. White Sox jsou ale tak nízko nejspíše jen dočasně, protože podle dlouhodobých statistik patří spíše k těm "hitting friendly ballparks". Další mizerné OPS má také Atlanta, Oakland a St.Louis.

Aktuálním trendem je spíše UNDER. Zatímco první měsíc sezóny padnul OVER zhruba v 54%, v červnu to bude asi opačně. Za posledních 7 dní je poměr O-U 46/54. Takže se zaměřím spíše na sázení UNDERů. Sázka na UNDER má oproti OVERu nevýhodu v tom, že to prostě občas pohnojí někdo z bullpenu.

Podle statistik dávají největší šance pro UNDER domácí zápasy San Diega, Seattlu, Chicaga White Sox, Atlanty, Oaklandu a St.Louis. Ve statistice bullpenů si vybrané týmy vedou následovně: 6. Seattle 3.61 ERA, 8. Chicago White Sox 3.69 ERA, 10. St.Louis 3.92 ERA, 12. San Diego 4.10 ERA, 14. Oakland 4.14 a 17. Atlanta 4.26 ERA.

Příspěvky (0)


Nejsi přihlášen(a).

Související články


MLB 2014 online, predikce počtu výher, tipy na sázení a kde sledovat zápasy MLB na internetu


MLB 2012

MLB 2012Novinky MLB 2013, změny po přechodu Houston Astros do Americké ligy, interligové zápasy každý den, tipy


MLB 2012

MLB