MLB 2013

MLB 2013

Letos se koná během jarní přípravy World Baseball Classic, které se účastní 28 států a nechybí zde ani hráči MLB. Sezóna MLB bude zahájena v neděli 31. března 2013 zápasem mezi Houston Astros a Texas Rangers. Na všech 30 týmu čeká porce 162 zápasů v základní části a do play-off postoupí stejně jako loni 10 týmů (vítězové divizí + 2 týmy z každé ligy na Wild card z druhých míst). Základní část skončí 29. září (o pět dní dříve než loni). 

 

Novinky

 

Změny po přechodu Houston Astros z NL-Central do AL-West

 

Astros se letos poprvé představí v Americké lize. Poprvé tak bude stejný počet 15 týmů v Americké i Národní lize a ve všech šesti divizích bude 5 týmů. Každý tým letos odehraje celkem 19 zápasů proti divizním rivalům. Divizní zápasy se budou hrát v sériích doma a venku po 3 zápasech, celkem tedy 6 zápasů proti jednomu soupeři z divize. Nenastane tak situace z loňska, kdy např. Cardinals hráli 15x  proti Pirates. 

 

Interligové zápasy budou každý den

 

Každý hrací den se bude hrát nějaký zápas podle pravidel Interleague. První zápas mezi týmy NL a AL se bude konat již 1. dubna (Reds-Angels). Výhry a prohry se normálně započítávají do tabulky, ale oproti předchozím rokům už nebude pro takovéto zápasy vyhrazen přesný termín v sezóně. 

 

Jak sázet MLB

 

Pro úspěšné sázení MLB je důležité znát hráče a sledovat zápasy. Všechny zápasy se vysílají živě na MLB.COM a lze je sledovat za poplatek cca 2200 Kč/rok. MLB nabízí mnoho statistik, ale za důležité statistiky pro sázení lze považovat jen některé. Pokud má některý nadhazovač vysoké číslo ERA, neznamená to vůbec nic, to platí zejména pro začátek sezóny. U pálkařů zase nízké AVG neznamená, že není pálkař užitečný pro tým. Pro sázení na MLB obecně platí, že nejvýhodnější sázky jsou na výhry outsiderů. Nejlepší sázkové kurzy na MLB nabízí Pinnacle Sports.

 

Tipy

 

Inspirace na sázení najdete v sekci Tipy na MLB.


Doporučujeme