MLB 2012 tipy 1. díl

Zkusím zde začít psát takový seriál o dění v MLB. Napíšu pokaždé nějaké poznámky a moje úvahy, na co se vyplatí sázet, jaké jsou trendy pro inspiraci. Budu rád, pokud k článku připojíte vaše názory. Také dostávám emaily s nápady, o čem by se dalo psát (díky moc za ně), tak se budu snažit to tady postupně přidávat.

 

Aktuálně sezóna v MLB běží již naplno a týmy mají v průměru odehráno 6 zápasů. Sázení MLB v dubnu a celý začátek sezóny bývá občas ovlivněn chladným počasím a některé zápasy se musí přerušit nebo dokonce odložit kvůli např. sněžení. Problémy s počasím se ale netýkají zápasů na stadiónech se zatahovací střechou (Arizona, Miami, Milwaukee, Houston, Toronto, Seattle).

 

Výborná obrana Philadelphie

 

Podle bookmakerů i podle Accuscore má být Philadelphia největší favorit MLB. Zatím potvrzuje kvalitu pouze v obraně, silná rotace i bullpen. V útoku se slaboučkým průměrem 3 bodů na zápas patří k nejhorším v NL. Ale je důležité připomenout, že týmu chybí dvě klíčové opory Chase Utley (návrat v nedohlednu) a Ryan Howard (očekávaný návrat někdy ke konci května). Phillies mají zatím jen 2 HR z 5 zápasů. Tým čekají 4 domácí zápasy a pak 10-zápasový road trip. Díky kvalitním nadhazovačům se asi nedá očekávat nějaké běsnění v útoku a zápasy budou končit těsným skórem a nízkým počtem bodů. Bohužel vypsané lajny tomu odpovídají, takže se nabízí sázet ML na zápasy silné trojice Halladay-Lee-Hamels, pokud bude kurz nad 1.70.

 

Nejsilnější útok Tigers

 

Detroit Tigers jsou pro mě momentálně nejlepší tým celé MLB. Jejich zápasy mě baví sledovat, výborný útok táhnou Miguel Cabrera a Prince Fielder. V nadhozu se daří také všem, Verlandera tipuju na 20+ výher za sezónu. Tigers mají hrozně těžký los na začátek, Red Sox a teď Rays, přesto bilance 4-1. Teď je bude čekat road trip s White Sox a Royals, v těchto sériích bude padat asi hodně bodů a nabízí se sázky na over nebo live sázky na Detroit, pokud bude prohrávat.

 

Houston Astros - overový tým

 

Houston je podle expertů pasován do role outsidera, nikdo od něj nečeká žádné zázraky a spíše naopak se očekává, že Astros překonají rekord v počtu proher za sezónu. Loni jich měli 106, druhá nejhorší byla Minnesota (99 proher). Tým má nového majitele, odešli opory Bourn a Pence a sestava je poskládaná z mladých talentů + několik veteránů (Carlos Lee, Wandy Rodriguez). Dohromady je tam hodně málo zkušeností a dají se očekávat časté chyby v obraně, určitě přijdou dlouhé série proher a spousta nečekaných výsledků. Začátek sezóny ale pro Astros zatím nevypadá vůbec špatně, 3. místo v počtu bodů na zápas, obrana průměrná a bilance 3-3. Houston bude mít asi hodně overových zápasů.

 

Accuscore.com - počítačová predikce MLB

 

Letos poprvé zkouším placený servis stránek Accuscore.com, tak budu přinášet i nějaké poznatky ohledně této služby. Pokud by měl někdo zájem, předplatné (Annual Advisor) na rok stojí 299,- USD.

Spoustu let jsem se snažil sbírat data ze zápasů a chtěl jsem vytvořit systém, který by automaticky generoval tipy na základě statistik. Accuscore by tohle mělo umět si myslím za dobrou cenu, ušetří opravdu spoustu času, pokud bude fungovat jak uvádí. Takže jsem se rozhodl opustit vlastní systém na sledování trendů a budu zatím používat tento systém. Accuscore nabízí predikci i dalších sportů (NBA, NHL, NFL, fotbal), ale mě bude zajímat jen MLB. 

 

Dnes 12.4. se hraje 9 zápasů. Když se podívám na ten první od 19:05 Detroit - Tampa, Accuscore predikuje startérovi TB Jeffu Niemanovi 40% šanci zahrát QS a startér Tigers Smyly má 43%. QS pokud to chápu stejně znamená, že startér povolí max. 2 doběhy za 6 IP (3 za 7IP). Vůbec netuším, jak počítají pravděpodobnost QS, když nováček Drew Smyly dnes nastoupí v MLB poprvé. Asi to bude vypočtené podle nějakého průměru útoku Tigers, ale z jakého období ? Troufám si tvrdit, že Tigers mají letos lepší útok než loni, takže tu predikci nejde brát vážně. Asi proto svítí u predikce O/U pouze jedna hvězdička ?

 

Tak se podívám na zápas Philadelphia - Miami, kde jsou u predikce O/U 3 hvězdičky. Startér PHI Blanton má 46% QS a Buehrle 43%. Blanton loni toho moc neodházel, měl ze 6 startů 2 QS a letos zatím odehrané 0.2 IP v bullpenu a 2 hity s jedním doběhem proti Pirates, takže těch 46% asi odpovídá skutečnosti. Buehrle přestoupil z AL do NL, což je pro nadhazovače výhoda. Buerhle háže stabilně dobře, což potvrdil i v prvním zápase proti silné pálce Reds. Určitě bych mu dal i více než 43% šanci na QS. Útok Phillies včera procitnul a zničil Joshe Johnsona, takže možná tento fakt srazil QS dolu. Vypsaná hranice O/U pro tento zápas je 8. Accuscore s tím souhlasí. Tip na ML také zhruba  50/50. V projekci zápasu je aktuální predikce 4.4 - 4.4, to dělá dohromady 8.8. Nerozumím, proč je OVR 8 jen 47.4%.

 

OVR 8 47.4%
UND 8 44.2%
 
Miami Marlins -105 49.9%
Philadelphia Phillies -101 50.1%
 

 


Doporučujeme