Tour de France 2011 online

Nejtěžší a nejslavnější cyklistický závod Tour de France startuje v sobotu 2. července 2011 (98. ročník). Závodníky čeká celkem 21 etap o celkové délce 3 430,5 kilometrů.

Tour de France


Etapy


  • 10 rovinatých etap
  • 6 horských etap a 4 cíle na kopci
  • 3 lehčí horské etapy
  • 1 individuální časovka (42.5 km)
  • 1 týmová časovka (23 km)

Online přenosV televizi lze sledovat Tour de France na stanici ČT4 Sport nebo také Eurosport (Eurosport HD). Přímé přenosy začínají zpravidla ve 14 hodin, ale bývá to naplánované podle délky a náročnosti etapy. Online průběžné výsledky s grafikou najdete na oficiálních stránkách Tour de France.
 

Roman KreuzigerČeský závodník Roman Kreuziger (ofic. stránky R. Kreuzigera) pojede Tour již počtvrté v kariéře. Podle jeho slov se chystá pomáhat v kopcích Vinokourovi, který by měl být lídrem stáje Astana. Ale po prvních několika etapách to bude třeba jinak a pojede sám na celkové vítězství. V hodnocení týmů by chtěl s Astanou zvítězit.
 

FavoritéV celkovém hodnocení má největší šance na vítězství španěl Alberto Contador. Na jeho vítězství je vypsán kurz 1.55:1. V hodnocení juniorů (bílý trikot) je favoritem holanďan Robert Gesink s kurzem 1.30:1.
 

AktuálněLetošní Tour je mimořádně náročná, především díky špatnému počasí. V dešti mnoho jezdců spadlo a téměř polovina startovního pole má nějaké šrámy. Úterní den volna mnoho z nich strávilo po nemocnicích. Roman Kreuziger po dvou pádech již nebojuje o celkové prvenství ani bílý dres, ale pokusí se od středy v Pyrenejích a Alpách získat etapové vítězství. Držme mu palce, ať se to povede.

Vsadit online si můžete např. u sázkové kanceláře Bwin (sázky na celkového vítěze, souboje, boj o trikoty, nejlepší spurtér, nejlepší vrchař, vítěz etapy a další speciální sázky).


Doporučujeme