Kurzové sázení po internetu a sázky online 2022

Kurzové sázení po internetu tzv. online je stejné jako sázení na pobočkách kamenných sázkových kancelářích. Vyberete sázku, zvolíte vklad a vsadíte. Výhodou je, že nemusíte nikam chodit a můžete sázet třeba z vaší oblíbené hospody nebo z domácího pohodlí gauče přes mobil, tablet nebo PC. Přečtěte si 10 rad pro sázkaře.
 

1. Co znamená v kurzovém sázení výhra a prohra

 

Výše vyhrané částky záleží na výši vkladu a vsazeném kurzu. Vsazená částka se násobí kurzem. Kurzy stanovují bookmakeři podle pravděpodobnosti výsledku. Čím vyšší kurz, tím vyšší výhra.

V případě nevýherní sázky si sázková kancelář nechává vklad. U asijských handicapů může činit prohra polovinu vkladu v případě prohry čtvrtinového hendikepu (např. AH +0.75 při prohře týmu 0-1).

Jak vyhrát ? V kurzovém sázení není možné sázet se 100% úspěšností a neexistují 100% zaručené tipy (fixed tipy = podvod). Živit sázením se ale dá. Pokud budete sázet tikety s kurzem kolem 2, tak k dlouhodobému profitu stačí držet úspěšnost nad 50%.

 

2. Výhody online sázení

 

  • Můžete sázet 24 hodin denně a nemusíte čekat, až ráno v 8 hodin otevře pobočka.
  • Můžete sázet po celém světě, stačí se připojit k internetu (doma, v restauraci, na dovolené...)
  • Neplatíte manipulační poplatky
  • Máte možnost sázet v lepších kurzech (až o 60% procent) a vydělávat tak mnohem více peněz
  • Můžete sázet live v průběhu zápasu

3. Finanční transakce online

 

Online převody peněz jsou bez poplatků a rychlejší než standartní bankovní převody. Platba kartou je nejpoužívanější platební metoda. Kromě karty lze doporučit také internetovou peněženku, ale její ověření vyžaduje zaslání dokladů a schválení trvá celkem dlouho. Nejznámější a nejoblíbenější mezi sázkaři je bezesporu online peněženka Skrill.
 

4. Money management

 

Řízení vkladů a bankroll management je důležitý pro všechny sázkaře. Online sázení dává mnoho příležitostí sázet, dávejte si proto pozor na závislost na hraní. Sázení po internetu je návykové a vkládejte pouze tolik peněz, kolik si můžete dovolit prohrát. Velice snadno můžete vyhrát, ale také snadno prohrát. Doporučuji přečíst si článek o Money managementu.
 

5. Systémy sázení

 

Existuje několik funkčních systémů kurzového sázení, ale ani jeden z nich není zcela bezpečný. Určitě každého napadne zkusit navyšovat vklady po prohrané sázce s cílem dohnat co nejrychleji ztrátu. Ano, systém navyšování vkladů funguje a dokonce má svoje jméno (martingale), ale může skončit bankrotem. Více o systémech (Martingale, Paroli, 1-3-2-6 System) se dočtete v článku Systémy sázení
 

6. Kurz a pravděpodobnost sázky

 

Kurz je číselná hodnota vypočtená z pravděpodobnosti vzorcem kurz = (1 / pravděpodobnost * 100) - marže. Pravděpodobnost je číselná hodnota 0-100%, vyjadřuje šanci, kterou dává bookmaker na výhru sázky. Marže (margin) sázkových kanceláří se pohybuje mezi 2-15%. Marže jsou různé podle sportu, ligy, akce. Na kurzech si marži spočítáte snadno. V kurzovém sázení je důležité, u jaké sázkové kanceláře sázíte a v jakých kurzech. Kurzy se mohou lišit až o 60%.
 

7. Výpočet marže sázkové kanceláře

 

Příklad zápasu:
Viktoria Plzeň - Sparta Praha
1: 2.23 X:3.33 2:3.62
m=1/2.23 + 1/3.33 + 1/3.62
m=0.448 + 0.300 + 0.276
m=1 - 1/1.024
m=0.023 * 100
m=2.3%
Kurzové sázení 

8. Nástroje a kalkulátory v kurzovém sázení

 

Hodnota kurzů se nedá přesně spočítat, ale pouze odhadnout na základě pravděpodobnosti výsledku, kterou lze převést na kurz a porovnat s nabídkou. Jestli má nabízený kurz hodnotu zjistíte pomocí value kalkulačky.

Na internetu se můžete setkat s rozdílným znázorněním kurzu, zejména u amerických sportů jsou často kurzy uváděné v americkém formátu. Tyto kurzy lze jednoduše převést do decimální podoby pomocí konvertoru kurzů.
 

9. Nejčastější pojmy pro sázkaře

 

Co znamená stake, yield, livebetting, valuebetting a další pojmy najdete ve slovníku. Vzdělávejte se průběžně, vyplatí se věnovat tomu čas.

 

10. Sázkové kanceláře v roce 2022

 

SK Bonus  
    Recenze 150 Kč bonus za registraci + 50000 Kč vstupní bonus 100% Založit účet Tipsport.cz
    Recenze 100 Kč za vklad + 400 Kč za registraci + 5000 Kč do hry Založit účet Sazka.cz
    Recenze 500 Kč - sázka zdarma Založit účet SynotTip.cz
    Recenze 200 Kč bonus za registraci + 2000 Kč vstupní bonus 100% Založit účet Chance.cz
    Recenze 900 Kč - sázky zdarma Založit účet Fortuna.cz

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Nejoblíbenější sázkové kanceláře najdete v přehledu Online sázkové kanceláře - TOP10 podle sázkařů. Doporučuji zřídit více účtu a sázet tam, kde vám nabídnou vyšší kurz.

 

Pokud se sázením po internetu začínáte, doporučuji přečíst si článek Jak sázet - rady pro začínající sázkaře. Případné dotazy pište do diskuze na fóru.

 


Doporučujeme